26.04.2017     |     1010

"Чĕвĕлти чĕкеç" конкурс

2017 çулхи ака уйăхĕн 25-мĕшĕнче Чăваш Республикин вĕренÿ институтĕнче «Чĕвĕлти чĕкеç – 2017» вăйă конкурсăн çĕнтерÿçисене чысларĕç.
   Уява пуçтарăннă шкул ачисене, вĕсен вĕрентекенĕсемпе ашшĕ-амăшне Чăваш Республикин вĕренÿ институчĕн организаципе методика енĕпе ĕçлекен проректорĕ С.В. Петрова саламларĕ. Светлана Владимировна чи малтанах Чăваш чĕлхи кунĕ ячĕпе салам сăмахĕ каларĕ, Раççей шайĕпе иртекен конкурса чăваш ачисем кăçал 14-мĕш хут хутшăннине аса илтерчĕ, чăваш чĕлхине вĕрентес ĕçре «Чĕвĕлти чĕкеç» конкурсăн пĕлтерĕшне палăртрĕ. Çĕнтерÿçĕсене дипломсемпе парнесем парса «Чĕвĕлти чĕкеç» конкурсăн оргкомитет председателĕн заместителĕ Г.В. Степанова, предмет комиссийĕн пайташĕсем А.С. Егоровăпа Е.А. Майков саламларĕç,.
  «Чĕвĕлти чĕкеç» конкурсра  27-мĕш  шкул ачисем те активлă хутшăнчĕç.  5А класра вĕренекен  (вĕрентекенĕ – Мешкова А.С.) çĕнтерӱçĕ пулса тăчĕ.
   Çĕнтерÿçĕсене малалла та çитĕнÿсем тума сунатпăр!

25 апреля в БУ ЧР ДПО «ЧРИО»  Минобразования Чувашии награждали победителей «Чувашская ласточка – 2017». С поздравительным словом выступила проректор института С В. Петрова. Она поздравила всех присутствующих с Днём чувашского языка. Дипломы и подарки победителям вручали заместитель председателя оргкомитета «Чувашская ласточка» Г.В.Степанова, члены комиссии: доцент кафедры филологии А.С. Егорова и учитель чувашского языка и литературы Е.А.Майков.
Для обучающихся нашей школы этот конкурс стал родным. Они ежегодно становятся победителями и призерами.
Впервые в этом году проводился конкурс и для учителей чувашского языка, где принимали активное участие и учителя нашей школы. Победителями стали Белкина В.И., Мешкова А.С., Кузьмина О.И., Афанасьева О.Ю., Еслюкова Е.И.
От души поздравляем всех победителей!
Создано: 30.07.2018 10:04:52   |   Изменено: 30.07.2018 10:04:52
Вести Чăваш ен. Выпуск от 09.12.2022  "Открытие Парты Героя"